testal logo

Architektura – projekty architektoniczno-budowlane

ZABUDOWA JEDNORODZINNA I WIELORODZINNA – OBIEKTY USŁUGOWE – HALE – OBIEKTY PRZEMYSŁOWE

Projektując obiekty budowlane naszym głównym celem jest stworzenie niepowtarzalnego, oryginalnego budynku, który będzie zarówno cieszył oko i napawał dumą Inwestora, ale także zaspokajał potrzeby osób w nim mieszkających, pracujących i przebywających.

 

Nasi projektanci podchodzą do każdego zagadnienia indywidualnie, biorąc pod uwagę obowiązujące akty prawa miejscowego, ukształtowanie opracowywanego terenu oraz oczekiwania stawiane przez Inwestora. Ważny jest dla nas zrównoważony rozwój przestrzeni, w której odbywa się projektowanie, dlatego też w naszych opracowaniach posiłkujemy się rozwiązaniami korzystnymi zarówno dla środowiska naturalnego jak i przyszłych użytkowników.

 

Budynki biurowe, domy jednorodzinne lub inne obiekty, powinny być przyjazne dla swoich użytkowników i o to dbają nasi projektanci poprzez wyszukiwanie jak najlepszych rozwiązań, konsultując się ze specjalistami w danych dziedzinach. A wszystko po to, by nasz klient otrzymał projekt skrojony dokładnie na swoje potrzeby.

 

Nie boimy się odważnych rozwiązań, w których wykorzystywane są najnowsze nowinki technologiczne.

W zakres naszych usług wchodzą:

 

1. Indywidualne projekty budowlane:

  • projekt obiektów mieszkaniowych jednorodzinnych i wielorodzinnych,
  • projekt zagospodarowania terenu,
  • projekt obiektów usługowych,
  • projekt obiektów przemysłowych w tym hal magazynowo produkcyjnych,
  • projekty urbanistyczne.
 

2. Adaptacja projektów gotowych.

Współpracujemy na stałe z biurami gotowych projektów domów. Za naszym pośrednictwem mogą Państwo kupić projekt oraz wprowadzić w nim niezbędne zmiany.
 

3. Zajmujemy się także:

 • sporządzaniem inwentaryzacji istniejących obiektów,
 • odtwarzaniem dokumentacji,
 • projektami adaptacji do nowych funkcji,
 • prowadzeniem budowy – pełnienie funkcji kierownik budowy.
 

4. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę projektów budowlanych, w skład której wchodzą:

 • projekty architektury,
 • projekty konstrukcji,
 • projekty branżowe (elektryczny, sanitarny, centralnego ogrzewania),
 • świadectwa i certyfikaty energetyczne wraz z doradztwem,
 • projekty i wizualizacje wnętrz.
 

5. Załatwimy wszelkie formalności związane z uzyskaniem:

 • warunków zabudowy,
 • warunków przyłączy do sieci energetycznej, gazowej, wodociągowej,
 • pozwolenia na budowę.

Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków

Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków obowiązują w Polsce od 2009 r.( Na podstawie unijnej dyrektywy 2002/91/WE) i określają całkowite zapotrzebowanie na energię niezbędną do użytkowania budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową. Uwzględniają one parametry techniczne konstrukcji oraz instalacji, a także źródła ciepła. Właścicielowi lub nowemu lokatorowi pozwalają sprawdzić ile wyniosą koszty eksploatacyjne domu, czy mieszkania. W dniu 9 marca 2015 r. weszła w życie Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków1. Zlikwidowano obowiązek sporządzania świadectwa dla domów budowanych na własny użytek. Obecne przepisy przewidują prezentację większej liczby danych, wprowadzają okresowe kontrole systemów ogrzewania i klimatyzacji oraz określają powołanie centralnego rejestru świadectw.

Kto musi je mieć?

Na mocy nowych przepisów starać się powinni:
 • właściciel,
 • najemca,
 • zarządca,
 • osoba posiadająca spółdzielcze własnościowe lub lokatorskie prawo do lokalu budynku lub jego części tylko w przypadku jego sprzedaży, zbycia lub najmu
Obowiązek ten nie będzie dotyczył już osób budujących nowy dom na własny użytek. Świadectwa nie są wymagane także dla budynków przeznaczonych do mieszkania nie dłużej niż 4 miesiące w roku oraz domów wolnostojących o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2. Wystawione świadectwa pozostaną ważne przez dekadę. Wcześniejsze odnowienie będzie konieczne, jeżeli przeprowadzone zostaną roboty budowlano-instalacyjne mające wpływ na zmianę charakterystyki energetycznej budynku. Do uzyskania pozwolenia na budowę lub rozbudowę obecnie wymagana jest projektowana charakterystyka energetyczna informująca o potencjalnym zużyciu energii przez dom.

1. Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków została uchwalona przez Sejm 29 sierpnia 2014 r. (Dz. U. z 2014 r., poz. 1200). 23 września 2014 r. weszły w życie przepisy dot. opracowania projektu krajowego planu działań dotyczącego zwiększenia liczby budynków o niskim zużyciu energii. Pozostałe przepisy ustawy wchodzą w życie 9 marca 2015 roku. Nowe wymagania wynikają też z rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków (Dz.U. z 2014 r. poz. 888).


Galeria

Projekty:


-Projekty ogrodów
-Domy jednorodzinne energooszczędne
-Domy jednorodzinne tradycyjne
-Domy jednorodzinne drewniane
-Domy jednorodzinne nowoczesne
-Świadectwa charakterystyki energetycznej

Kontakt:


       ul.Piaskowa 14, 65-209 Zielona Góra
     (+48) 68 417 04 17
       (+48) 514 850 789
    info@testal.info
    Poniedziałek - Piątek: 7:30 - 15:30
      TESTAL Adam Zborowski

Linki:


- O Nas
- Architektura
- Konstrukcje
- Telekomunikacja
- Śieci światłowodowe - FTTX, FTTH
- Kontakt

© TESTAL - Adam Zborowski - 2018